SAMORZĄD Gminy Kluczbork

WŁADZE Gminy Kluczbork

Burmistrz Kluczborka

 Jarosław Kielar

Burmistrz Miasta Kluczborka

I Zastępca Burmistrza Miasta Kluczborka

Roman Kamiński

I Zastępca Burmistrza Miasta Kluczborka

Sekretarz Gminy Kluczbork

Maciej Tomaszczyk

Sekretarz Gminy Kluczbork

Skarbnik Gminy Kluczbork

Piotr 

Lewald

Skarbnik Gminy Kluczbork

Urząd Miejski w Kluczborku


ul. Katowicka 1

46-200 Kluczbork

Sekretariat:


tel.: (77) 418 14 81

fax: (77) 418 22 30

um@kluczbork.pl

Poniedziałek: 8:00-16:00

Wtorek: 7:00-15:00

Środa: 7:00-15:00

Czwartek: 7:00-15:00

Piątek: 7:00-15:00

RADA miejska w Kluczborku

Przewodniczący Rady miejskiej:



Janusz Kędzia



Wiceprzewodniczący Rady miejskiej:



Piotr Sitnik

Pozostali członkowie Rady miejskiej:


Krzysztof Adamski


Stanisław Brejwo


Radosław Jarosz


Janusz Kallus


Andrzej Konwiński


Joanna Kozioł


Rafał Lasek


Tomasz Michalak


Adam Michalewski


Józef Mrozek


Jan Myślecki


Zdzisław Pięch


Grażyna Popek


Piotr Rewienko


Krzysztof Rychel


Justyna Ślusarczyk


Marek Wojna


Zbigniew Krajcer 


Ewa Felusiak

Działalność Rady miejskiej w Kluczborku w 2022 r.

182

podjęte uchwały


5

interpelacji

2

zapytania zgłoszone

do Burmistrza

Nagrody i wyróżnienia

Opolski Kongres Gospodarczy

Opolski Kongres Gospodarczy - wyróżnienie dla Gminy Kluczbork.

W dniu 28 października 2022 r., podczas gali podsumowującej Opolski Kongres Gospodarczy, Gmina Kluczbork została wyróżniona przez Marszałka Andrzeja Bułę oraz Dyrektora Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki Tomasza Hanzela i znalazła się wśród 7 samorządów, które najaktywniej pozyskują inwestorów.


Jest to docenienie wysiłków Gminy i Burmistrza Jarosława Kielara na rzecz powstania i rozwoju specjalnej strefy ekonomicznej. 


Warto przypomnieć, że nasza strefa w Ligocie Dolnej jest już od dawna zapełniona, a strefa na dawnym tartaku jest już praktycznie wyprzedana (została ostatnia działka). W sumie, w kluczborskiej podstrefie ulokowało się 11 firm, w których zatrudnienie znalazło około 800 osób.

Nagroda Super Samorząd 2021

Stowarzyszenie Klucz do Rozwoju i Burmistrz Miasta Kluczborka, Jarosław Kielar zostali laureatami nagrody Super Samorząd 2021 podczas finału ogólnopolskiej akcji Masz Głos organizowanej przez Fundację im. Stefana Batorego. 


Kluczbork został wybrany z grona 15 nominowanych spośród 314 uczestników akcji Masz Głos. 

11 edycji akcji Masz Głos: Super Samorząd..

Jury przyznała nagrodę dla Kluczborka za połączenie pomocy potrzebującym z promocją czytelnictwa wśród mieszkańców dzięki założeniu Jadłodzielni i Książkodzielni w jednym punkcie na lokalnym targowisku w Kluczborku.


To już trzecia nagroda Super Samorząd dla Gminy Kluczbork. Poprzednimi laureatami było Stowarzyszenie Regionu Kluczborskiego "Kobietom-Mammograf" oraz Fundacja Artem Silesiam Promovere. Jest to dowód na to, że w Kluczborku jest dobry klimat dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, które chcą aktywnie działać dla naszej małej ojczyzny.

Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego 2022


Gmina Kluczbork otrzymała wyróżnienie w kategorii "przestrzeń publiczna" za zagospodarowanie terenu stawu hodowlanego wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy Ośrodku Turystyczno-Wypoczynkowym w Bąkowie.


Zagospodarowanie terenu  wykonano w ramach projektu pn. "Ochrona różnorodności biologicznej na terenie gminy Kluczbork", który otrzymał dofinansowanie z  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa V: Ochrona środowiska, dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Działanie 5.1: Ochrona różnorodności biologicznej.


Całkowity koszt projektu: 1.972.879,49 zł

Kwota wsparcia z RPOWO: 1.676.947,55 zł

Projekt zakładał utworzenie plenerowego Centrum Ochrony Bioróżnorodności na terenie położonym przy OTW Bąków. W ramach działań projektowych zrewitalizowano staw o pow. około 2,70 ha i zagospodarowano teren wokół niego, tworząc ścieżkę edukacyjną. W sąsiedztwie zbiornika wybudowany został  budynek stanowiący zaplecze wystawienniczo - magazynowe. Ponadto wokół stawu utworzono stanowiska obserwacyjne – luneta obserwacyjna, pomost oraz podjazd dla osób niepełnosprawnych. 


Na całym terenie OTW Bąków urządzono ciąg ścieżek edukacyjnych, na bazie obecnych naturalnych ciągów komunikacyjnych, poprzez ich remont, oznaczenie i opisanie unikalnych okazów roślin i zwierząt występujących na danym obszarze. W ramach zadania zostało również zakupione wyposażenie niezbędne do realizacji zadania, z którego bezpłatnie mogą korzystać osoby odwiedzające ośrodek.  Gmina Kluczbork zrealizowała ten projekt w formule partnerskiej wraz ze Stowarzyszeniem Wsi Bogacica "Bogatalanta" oraz Okręgiem Polskiego Związku Wędkarskiego w Opolu. 


Zdjęcie pomostu.
Zdjęcie lornetki.
Zdjęcie tablicy informacyjnej.
Zdjęcie budynku nad jeziorem.